Zadzwoń na naszą infolinię -  22 659 56 67

Sklep dla ludzi o szerokich horyzontach...

Święto MABON Początek Jesieni

Równonoc Jesienna       Sabat Mabon

    Święto Plonów
      Święto Mabon     Początek JesieniObyczaje i zwyczaje SABAT MABON

To czas gdzie przyroda przygotowuje się do snu zimowego. Jest to dobry moment aby podziękować  za dotychczasowy rok. Warto w tym dniu palić świecę Jesienną MABON, zastanowić się jakie zebraliśmy doświadczenia, plony, kim się staliśmy a także podziękować za wszystko co przyniósł nam świat w tym czasie. Jesień to okres kiedy mamy możliwość nieco odsapnąć, odpocząć i zwolnić tempo. Cieszyć się wreszcie udanymi zbiorami, które zebraliśmy – bierzemy tu pod uwagę aspekt materialny i duchowy.

Jak uczcić Święto Mabon Pierwszy Dzień Jesieni?
Spróbujmy początek jesieni wspaniale uczcić. No cóż, większość z nas ma zakodowane, że Jesień jest depresyjna a w Zimę nic się nie chce robić, proponuję się wreszcie odkodować i popatrzeć na to z innej perspektywy. Na ogół stan depresyjny tworzymy sami. Więc jeżeli postanowimy, że Jesień to czas odsapnięcia i zwolnienia nieco tempa, nasza podświadomość właśnie tak będzie nas informowała.

Kiedy obchodzimy Święto Mabon?
Proponuję przygotować się na powitanie Jesieni strojąc siebie i stół, na którym będzie stała świeca Jesienna MABON - może to być przed północną 22 września lub 23 września. Na stole nie powinno zabraknąć wszelkich atrybutów jesieni. Przed zapaleniem świecy wybierzmy się na spacer do pobliskiego parku czy lasu, zbierzmy wszystkie atrybuty, którymi później udekorujemy stół, na którym będzie stała świeca.
Mogą to być kolorowe liście różnych drzew, żołędzie, kasztany, patyczki, gałązki,  strąki nasion, jarzębina, orzechy, kukurydza, jabłka, granaty  i inne wspaniałości, które później możemy wykorzystywać do magii zielnej.

Jak wygląda stół, ołtarz na Święto Mabon?
Na środku stołu ustawcie Jesienną Świecę MABON. Wokół niej, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności połóżcie wszystkie jesienne dary, które udało się wam zdobyć. Jeżeli macie, zapalcie też kadzidełko. Następnie poproście wszystkie siły przyrody oraz wszystkie żywioły o wsparcie. Wypowiedzcie marzenie, które na tą chwilę jest dla was najważniejsze. Poproście aby się zrealizowało w najbardziej odpowiednim dla was czasie.
Świecę Jesienną możecie wcześniej namaścić olejkiem UNIWERSALNYM Magoi Agni, na świecy możecie też wyryć lub napisać złotym lakierem, symbole, które przywołują miłość, bogactwo i szczęście. Możecie je też wyryć. Mogą to być  runy np. Fehu – runa na finance, Jera – na dobrą pracę, Uruz – na znakomite zdrowie,  Wunjo – na super przyjaźnie i szczęście, Gebo – na miłość. Świeca tego dnia nie musi wypalić się do końca. Możecie spokojnie kontynuować palenie w innych dnia.  Natomiast ogólnie świecę Jesienną można palić aż do Zimy. W ciągu Jesieni możecie wypalić tyle świec ile tylko potrzebujecie. Serdecznie zachęcam.
Gdzie można kupić Świecę Jesienną Mabon marki Magoi Agni znajdziesz ją pod tym linkiem ŚWIECA MABON
Olejek uniwersalny Magoi Agni znajdziesz go pod tym linkiem OLEJEK CZERWONY
Złoty lakier do pisania po świecach jest pod tym linkiem LAKIER  

Życzę super Jesieni.

Wszystkie nazwy Święta Mabon: Początek Jesieni Równonoc Jesienna Sabat Mabon Święto Plonów

Opracowanie tekstu Agnieszka Wdowczyk

Nasza strona korzysta z ciasteczek (cookies), chcesz dowiedzieć się więcej kliknij ten link »
www.StraganEzoteryczny.pl