Zadzwoń 22 243 52 45, 22 659 56 67

Sklep dla ludzi o szerokich horyzontach...

Biała Szałwia - oczyszczanie pomieszczeń


RYTUAŁ OCZYSZCZANIA POMIESZCZEŃ

Ogień od zawsze nas fascynował. Jest to jeden z najbardziej przerażających  żywiołów.  Towarzyszy nam nie tylko w życiu codziennym ale też w różnych obrzędach i rytuałach. Począwszy od momentu chrztu, gdzie zapalają nam gromnice, po świece, kadzidło w kościele, świeczki w dniu naszych kolejnych urodzin oraz płomień świecy, na nasze pożegnanie.

Wibracja ognia i rytuały z nim związane mają silne działanie oczyszczające. Ogień podnosi wibracje i tym samym poprawia energetykę przestrzeni wokół nas.

W połączeniu z naturalnymi kadzidłami jest nieodłącznym składnikiem religii, magii, rytuału, oraz zwykłego poprawiania samopoczucia.

Na ogół wszyscy lubią w swoim otoczeniu ład i porządek. Wtedy lepiej nam się myśli, pracuje, odpoczywa, czy też uczy. Choć wszyscy raczej do tego dążą, czasami w naszym życiu pojawiają się trudne wydarzenia. Na pewno Państwo zauważyli, że po okresie kłótni, niedomówień, traumatycznych przeżyć, pojawienia się poważnej choroby czy też kiedy mamy toksyczne bądź zawistne myśli, atmosfera w danym pomieszczeniu  staje się ciężka, nie mamy czym oddychać, dusimy się w miejscu, które wcześniej nie powodowało takiego stanu.

Nadmierna kumulacja negatywnej energii w pomieszczeniu może powodować:

- niepowodzenia w każdej dziedzinie naszego życia

- nieustające kłótnie

- agresję

- nałogi

- brak chęci do życia - depresję

- częste wypadki

- choroby itp.

Pamiętając, że każda myśl jest energią: ta pozytywna – pozytywną ( wtedy przyciągamy dobre wydarzenia) a negatywna – negatywną ( tu osłabiamy siebie i innych), powinniśmy nauczyć  się przed nią bronić i pomagać sobie, oczyszczając przestrzeń wokół nas.

Jak poprawić energetykę miejsca?

Aby uzyskać jak najlepszy efekt kiedy chcemy oczyścić: mieszkanie, dom, poddasze, piwnicę, biuro, samochód itp., zrób rytuał.

Użyj do tego celu: ognia, kadzidła oraz czarnej świecy.

UWAGA!

Aby zapewnić oczekiwane rezultaty wszystkie produkty do rytuału powinny być naturalne.

Takie właśnie produkty dostaniesz w sklepie „Stragan” www.StraganEzoteryczny.pl

PRZYGOTUJ:  

Czarną, naturalną, barwioną w masie świecę z wosku (pamiętaj, świeca z parafiny ma zbyt niską wibrację, poza tym zawiera substancje ropopochodne) taka naturalna rytualna świeca oddala negatywne energie, chroni, odsuwa od nas obce byty i myślokształty, spala to, co nagromadziło się w naszej przestrzeni.

Naturalną białą szałwię (kadzidełka z prasowanego węgla drzewnego nasączone syntetycznym olejkiem mogą jedynie powodować bóle głowy) najlepiej aby liście szałwii były zwinięta w pęczek. Do oczyszczenia możesz użyć pojedynczego listka.

 

Jak wykonać rytuał oczyszczania?

Najlepszym dniem na oczyszczanie pomieszczeń jest sobota ( jeżeli nie masz możliwości przeprowadzenia rytuału w tym dniu, możesz go zrobić w każdym innym i też się uda)

Najlepiej abyś był w domu sam (a jeżeli już ktoś jest, dobrze by było, aby ta osoba była nastawiona pozytywnie do tego co robisz, czyli żeby nie zabierał ci energii potrzebnej do wykonania rytuału).

W punkcie, który ustalisz  jako centralny w twoim domu ustaw czarną świecę z wosku pszczelego, podpal ją zapalniczką (nigdy zapałkami – siarka, ma zbyt niską wibrację). Świeca musi być nowa, nie używana do innych rytuałów i powinna się wypalić do końca.

Już w momencie zapalania świecy rozpoczyna się rytuał.

Skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Pomyśl, jakie energie przeszkadzają Ci w życiu. Usiądź na chwilę i ułóż krótką mantrę, afirmację lub zaklęcie, które będziesz powtarzał  podczas obchodzenia domu z białą szałwią.

Gdy będziesz  gotowy, podejdź do świecy i podpal białą szałwię. Gdy płomienie zapalą listki szałwii, energicznymi ruchami na boki zgaś ogień, tak, aby z białej szałwii unosił się tylko dym. (Nigdy nie dmuchaj na ogień i nie zagaszaj go palcami! Jeżeli już musisz zgasić z jakichś powodów rytualny płomień, zawsze użyj gasidła).

Z dymiącym pęczkiem białej szałwii udaj się do drzwi wejściowych pomieszczenia, lub jeżeli jest to dom piętrowy, do najniżej położonego i najdalej wysuniętego miejsca czyli piwnicy.

Oczyszczaj  pomieszczenia chodząc w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara i okadzaj wszystkie jego ściany.

Oczyszczanie zakończ z powrotem przy drzwiach wejściowych, natomiast gdy oczyszczasz dom na najwyżej położonym miejscu czyli strychu lub poddaszu.

Podczas chodzenia z dymiącą białą szałwią cały czas w myśli lub na głos powtarzaj  wcześniej przygotowaną mantrę, czy zaklęcie. Może ona być ułożona na przykład tak:  „Proszę o oczyszczenie mojego mieszkania, abym ja, oraz moja rodzina była zdrowa, aby ustały wszystkie spory, aby moje dzieci mogły skoncentrować się na nauce. Żebyśmy żyli w dostatku i harmonii”.

Po zakończeniu oczyszczania w zależności od wielkości pomieszczenia możesz pozwolić aby biała szałwia wypaliła się do końca, lub też zagasić ją i użyć do następnego rytuału (szałwię gasimy poprzez zduszenie jej w jakimś niepalnym naczyniu „tak jak gasi się papierosa” najlepiej w nowym i przeznaczonym tylko do rytuałów. Profanacją było by zgaszenia białej szałwii w popielniczce).

 Natomiast, czarnej świecy pozwól dopalić się do końca.

Po zakończeniu rytuału, wszystkie powstałe resztki należy powierzyć któremuś z żywiołów.  ZIEMI - czyli zakop o ogródku, wysyp na trawnik. Jeżeli nie mamsz takiej możliwości wystarczy doniczka w domu z kwiatkiem. WODZIE - wrzuć do płynącej wody.

Rytuał taki należy zawsze powtórzyć. Najlepiej wykonaj go łącznie trzy razy, w odstępach około tygodnia do dwóch. Jeżeli naprawdę włożysz dużo serca w wykonanie oczyszczenia energetycznego pomieszczenia i sumiennie wykonasz wszystko zgodnie z zasadami, wibracja miejsca na pewno się zmieni na wyższą. Powstanie harmonia.   

W przypadkach szczególnie trudnych, rytuał oczyszczania należy powtarzać często, na przykład raz w miesiącu. Szczególnie w przypadku ciężkich przejść domowników, ciągłej zazdrości i zawiści innych ludzi w stosunku do nas, długotrwałych chorób i niepowodzeń życiowych.

Jeżeli nie dasz rady, boisz się lub chcesz aby to zrobił ktoś, kto ma większe doświadczenie napisz do mnie.  Marek Wdowczyk  e-mail: marekwdowczyk@gmail.com

Wszytkie akcesoria kupisz w naszym sklepie. Kliknij link: Biała szałwia

Marek Wdowczyk

Nasza strona korzysta z ciasteczek (cookies), chcesz dowiedzieć się więcej kliknij ten link »
www.StraganEzoteryczny.pl